Міжнародна група вчених під керівництвом інституту астрономії Макса Планка в Німеччині виявила ознаки існування чорної діри неординарного типу у нашій галактиці, Чумацькому Шляху.
Чорна діра проміжної маси
, яка є більш масивною за зіркові чорні діри, але менш масивною, ніж надмасивні, була виявлена за допомогою нових досліджень.
У новому дослідженні команда вчених, використовуючи космічний телескоп «Хаббл», виявила групу з семи незвичайних зір у скупченні Омега Центавра, що знаходиться на відстані 17 тисяч світлових років від Землі. Астрономи порівняли 500 знімків цього скупчення і склали карту руху близько 1,4 мільйона зір.
Астрономи вважають, що найбільш вірогідним поясненням цього явища може бути наявність чорної діри масою, що перевищує масу Сонця в 8,2 тисячі разів. Скупчення Омега Центавра є винятковим утворенням: воно майже в 10 разів більше за більшість інших кульових скупчень і дуже плоске.
Дослідники підозрюють, що скупчення може бути колишньою карликовою галактикою, яка оберталася навколо Чумацького Шляху, перед тим як потрапити в центр галактики. Таким чином, це відкриття може відіграти ключову роль у розумінні еволюції галактик та ролі чорних дір у цьому процесі.