Хлопководство в Одеській області: перспективи та можливості

Останнім часом слова «бавовна» або «хлопок» частіше зустрічаються у іронічних новинах про вибухи на російських заводах чи електропідстанціях. Але хлопководство є серйозною та корисною галуззю, яка може стати важливою частиною життя Одеської області. Аграрії та експерти галузі обговорювали в Одесі перспективи вирощування хлопка в наших теплих південних краях.

Це висновок учасників наукового семінару, який відбувся в Одеському державному аграрному університеті.

Український інститут кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук давно займається дослідженнями вирощування хлопка на дослідницьких полях. За словами старшого наукового співробітника інституту Юрія Степанова, врожайність хлопчатника в цих господарствах досягала трьох тонн з гектара.

«Інститут працював із цією культурою та вивів ранньостиглі сорти хлопчатника, що демонструють відмінні результати. Ми готові продовжувати випробування нових сортів в нових умовах зміни клімату. Результати наших досліджень з технології вирощування є базовими для впровадження хлопчатника в південних районах Одеської області», — зазначив Степанов.